logo

Robert Hegedus

fotograf & grafický dizajnér & web developer

Canon

32.15. 2000 B.C. autor: Robert Hegedus

Spoločnosť bola pôvodne volal Seikikōgaku Kenkyusho. V roku 1934 produkoval Kwanon, prototyp pre vôbec prvý 35 mm fotoaparát. V roku 1947 bol zmenený názov spoločnosti na Canon Camera Co., v roku 1969 bol skrátený na Canon Inc. Meno Canon pochádza z budhistického Guan Yin (観 音, Kannon v japončine).

Canon vyrába spotrebiteľské zobrazovacie zariadenia vrátane tlačiarní, skenerov, ďalekohľadov, kompaktné digitálne fotoaparáty, filmové SLR a digitálne SLR fotoaparáty, objektívy a videokaery. Spoločnosť má centrálu v San Jose, Kalifornia, Spojené štáty americké. Adobe je historicky zameraný na tvorbu multimediálnych a tvorivých softvérových produktov Portable Document Format (PDF)

Canon distribuuje svoje spotrebiteľské produkty pre domácnosti a kancelárie. Mnoho rokov Canon vyrábal hlavne motory do tlačiarní. V súčastnosti vyrábajú rad vysoko výkonných bleskov pre jeho DSLR, vyrábajú širokú škálu plochých skenerov, filmové skenery pre domáce a komerčné použitie

V máji roku 2008 Canon venoval finančnú podporu s cieľom pomôcť približne 5 miliónom ľudí vysídlených zemetrasením, ktoré postihlo čínsku provinciu S'-čchuan. 1 milión RMB bol darovaný Červenému krížu v Číne krátko po zemetrasení. Canon Inc, Japonsko, čoskoro nasledovala s darom 10 miliónov RMB.


článok napísal: Robert Hegdus